Ana Sayfa İletişimAna Menü
Fotoğraflar
Duyurular
Bizden Haberler
Basından - İştirakler Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Fatih Dönmez i ziyaret


İştirakler Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Fatih Dönmez i ziyaret


MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Komisyonu 05 Nisan 2007 Perşembe günü Mahmut Dede başkanlığında Komisyon Yönetim Kurulu Üyeleri Cihangir Bayramoğlu, Adem Yüksel, Av. Kerim Altıntaş, Necdet Koptagit, Şevket Çetindamar, Yüksel Yılmaz ve Ferda Ankun’un katılımlarıyla İştirakler Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Fatih Dönmez’i ziyaret etti.

 
İştirakler Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Fatih Dönmez’e görevinde başarılar dileyen Kurumsal İlişkiler Komisyonu Başkanı Mahmut Dede, MÜSİAD’ın ilk kurulduğu günden bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları kısaca anlatarak hazırlanan Ekonomi Raporu, Çerçeve Dergisi, Bülten Dergisi, 15.Yıl Dergisi, Marka Olma Sanatı, İşletmeler için Alternatif Finansman Modeli Olarak Halka Arz, İstanbul Raporu, Kobiler için Rekabet ve Büyüme Stratejileri, Türkiye IMF İlişkileri, Düşük Enflasyonda İşletmeler İçin Yol Haritası, Peygamberimizin Güzel Ahlakı, AB Müzakere Sürecine İlişkin MÜSİAD’ın Değerlendirme ve Önerileri ile ilgili çalışmaları sundu. Çerçeve ve Bülten dergilerinin içeriği ve yayın amaçları hakkında bilgi verdi.

Ziyaret edilmesinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Fatih Dönmez, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığının, İBB Meclisi''nin 30 Temmuz 1985 tarih ve 376 sayılı kararı ile İçişleri Bakanlığı''nın 28 Şubat 1986 tarihli oluru ile kurulduğunu söyledi. Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı olarak görevlerinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin sermayesine iştirak ettiği şirketleri üzerinde pay sahipliğinden doğan yasal haklarının korunmasını; iştiraklerin ekonomik ve verimlilik esaslarına göre idaresini, planlanmasını, programlanmasını ve işlenmesini sağlamaktır dedi. Başkanlığa bağlı 21 şirketin bulunduğunu söyledi ve şirketleri şu şekilde sıraladı; İgdaş A.Ş., Ulaşım A.Ş., İdo A.Ş., İston A.Ş., İsfalt A.Ş., Kiptaş A.Ş., Bimtaş A.Ş., İstaç A.Ş., Ağaç A.Ş., Belbim A.Ş., Hamidiye A.Ş., Kültür A.Ş., Beltur A.Ş., Spor A.Ş., Halk Ekmek A.Ş., Sağlık A.Ş., İstanbul Enerji A.Ş., İmar A.Ş., İDTM A.Ş., İspark A.Ş., Şişli Kültür A.Ş., Konut A.Ş. MÜSİAD’ın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini, ülkenin kalkınması için çok faydalı çalışmalar yaptığını ve derneğin başarılı çalışmalarının devamını dileyerek ziyaretimizden dolayı Komisyon Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür etti. 

 Hava Durumu

  
Kur Bilgileri
Dolar
Euro
Son: -
Haberler
Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 1
Bugün : 125
Dün : 135
Bu Ay : 2511
2010 © mahmutdede.net - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
819033 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre